Slipjacht door Scherpenzeel en Woudenberg over land van 35 eigenaren

3 februari 2020 om 12:20

WOUDENBERG Al tientallen jaren wordt in februari de slipjacht van Woudenberg/Scherpenzeel verreden. De ingrediƫnten zijn zoals vanouds paarden, ruiters, honden en een sleepspoor van vossenurine.

Organisator Jan Dalhuysen kijkt er naar uit. ,,Het kost altijd behoorlijk wat voorbereiding, maar als ik dan de paarden zie trappelen voor de start, weet ik weer waar we het voor doen". Voor de achtendertigste keer is het schouwspel te zien op zaterdag 15 februari. Tenzij het weer roet in het eten gooit.

VOSSENURINE Tijdens een slipjacht wordt met een stuk textiel gedrenkt in vossenurine een sleepspoor getrokken door weilanden, over sloten en langs wegen. De paarden en hun ruiters volgen de groep honden die het spoor volgen.

Hierbij zijn grote sprongen en paarden in galop spectaculair om te zien.

MEDEWERKING De route voert door Woudenberg en Scherpenzeel en voert over het land van 35 landeigenaren. ,,De medewerking van boeren en landeigenaren is ieder jaar weer positief", prijst Dalhuysen.