Afbeelding
Ted Walker

Toekomstige bewoners vieren hoogste punt De Nieuwe Koepel: ‘Onwerkelijk, maar vooral heel leuk’

18 mei 2026 om 08:30 Nieuwbouw De Nieuwe Koepel

SCHERPENZEEL Met een drankje in de hand alvast rondlopen in je toekomstige woning: voor de bewoners van fase 1A van nieuwbouwwijk De Nieuwe Koepel werd het woensdag werkelijkheid. Tijdens een bijeenkomst voor toekomstige bewoners werd stilgestaan bij het bereiken van het hoogste punt van de eerste fase van het project. Tussen de nog kale muren en onafgewerkte ruimtes hing vooral enthousiasme én nieuwsgierigheid naar de toekomst.

Voor veel aanwezigen was het de eerste keer dat zij hun woning van binnen konden bekijken. Dat zorgde voor blije gezichten, gesprekken tussen toekomstige buren en volop foto’s.

„Onwerkelijk is het nog”, lachen Raymon en Bianca Lukassen terwijl ze met een wijntje en een biertje in hun nieuwe woonkamer staan. Toch zien ze zichzelf hier al helemaal wonen. „Veel ruimte en wat een lichtinval”, somt het stel enthousiast op. „We zien ons hier straks al aan een grote tafel spelletjes spelen met vrienden.”

(Lees verder onder de foto)


Raymon en Bianca proosten op hun nieuwe huis. - Ted Walker

De verhuizing betekent voor het gezin ook een volgende stap. „Onze jongens worden wat groter en ons huidige huis in de Maatjes biedt minder ruimte voor hen”, vertelt Bianca. „Dit kwam op ons pad en hiermee kunnen we nog wat langer met onze jongens thuis genieten.”

CONTACT MET BUREN

Dat er onderling al een goede sfeer ontstaat, merken ze nu al. „We hebben iedereen uit ons blok al gezien en zelfs een appgroep met elkaar”, vertelt Raymon. „Aanstaande zaterdag gaan we toevallig een drankje doen met onze toekomstige buren. Ik vind het heel belangrijk om goed contact met elkaar te hebben.” Bianca knikt instemmend. „Met dit blok hebben wij dat in ieder geval onderling al goed. Dus ik hoop dat het voor de hele Koepel gaat gelden.”

Ook Els van Maanen en Harrie Siebelink spreken enthousiast over de bijeenkomst. De twee toekomstige buurtgenoten geven elkaar lachend een hand wanneer ze elkaar tegenkomen. „Erg leuk initiatief is dit”, zeggen ze.

(Lees verder onder de foto)


Toekomstige buren Els en Raymon schudden elkaar de hand. - Ted Walker

VOORBEREIDING

Voor Teun van de Broek en Bianca Mulder was het vooral een middag van vooruitkijken. Het stel woont nu nog apart, maar kijkt uit naar het moment waarop ze samen gebruik gaan maken van de woning. Bianca, die nu in Woudenberg woont, zal vooral in de weekenden in het nieuwe huis verblijven. „Spannend, maar we hebben alles samen uitgezocht, dus ik heb er veel zin in.”

(Lees verder onder de foto)


Teun en Bianca vinden het spannend, maar hebben vooral zin in hun nieuwe stap. - Ted Walker

Teun maakte ondertussen volop foto’s van het huis. „Het is leuk om te zien en handig als voorbereiding op alles wat er nog in zo’n huis moet gaan gebeuren”, vertelt de Scherpenzeler. „Het wordt allemaal wel spannend, uitdagend en kopzorgen. Maar alles is in principe geregeld. Als we straks de sleutel hebben kan iedereen erin. Dan hopen we dat we de goede keuze hebben gemaakt, maar dat zal ook wel goed komen.”

UIT DE GROND

Ook voor de betrokken partijen achter het project was het een bijzonder moment. Lisa Klumpenaar van T&A van Es Makelaardij loopt zichtbaar trots over de bouwplaats. „Het is heel leuk om hier nu zo rond te lopen, want we zijn eigenlijk al een jaar of vijf bij dit project betrokken”, vertelt ze. „Vanaf alle voorbereidingsfases tot nu. Om het nu daadwerkelijk uit de grond te zien komen, is super.”

(Lees verder onder de foto)


Lisa Klumpenaar vindt het ontzettend leuk om alle blije kopers te zien. - Ted Walker

Volgens Klumpenaar leeft het project enorm onder de kopers. „We zijn natuurlijk al een hele tijd bezig met alle kopers, eigenlijk al vanaf juni vorig jaar. Dus het is ontzettend leuk om nu iedereen enthousiast naar zijn woning toe te zien gaan en al die blije gezichten weer te zien.”

PRIMA PLANNING

Ook vanuit de bouw klinkt tevredenheid over de voortgang. Charrel Snijder, de uitvoerder van het project, vertelt dat de werkzaamheden volgens planning verlopen. „We hebben een prognoseplanning gemaakt en daarna volgt de werkelijkheid. We zitten in de buurt van die planning, dus voor ons loopt het prima.”

Hij benadrukt dat bewust voorzichtig werd gecommuniceerd over de planning. „In het begin willen we geen hoge verwachtingen schetsen, want dan ga je mensen teleurstellen.”

(Lees verder onder de foto)


Charrel Snijder (links) is blij met de mensen op de werkvloer. - Ted Walker

Dat het project leeft, merkt hij dagelijks op de bouwplaats. „Voor ons is het een geweldig project. We hebben hier echt ruimte om te bouwen en het zijn gewoon mooie woningen. De architect heeft een mooi ontwerp neergezet en wij gaan dat netjes realiseren. Het enthousiasme zit niet alleen bij ons, maar ook bij de mensen op de werkvloer. Daar zijn wij natuurlijk afhankelijk van.”

Woensdag 20 mei is van 16.00 uur tot 18.00 uur de start verkoop van De Nieuwe Koepel Fase 2A.

Door Kim Rebergen.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding