
Tafelen bij Kleine Holevoet
7 maart 2018 om 06:54 lokaalSCHERPENZEEL Wie af en toe langs het leegstaande pand van de Witte Holevoet wandelt en met weemoed terugdenkt aan de culinaire geneugten van het restaurant hoeft niet meer te treuren.
Margreet Hendriks
De betere keuken is terug in het dorp en heeft bovendien een nieuw en modern jasje gekregen in de op een steenworp afstand gelegen Kleine Holevoet. ,,Het restaurant is wat kleinschaliger geworden, maar tot nu toe krijgen we van zowel onze oude als de nieuwe gasten alleen maar positieve berichten'', vertelt een trotse Bas Vermeulen.
EMOTIES De emoties van de sluiting van het eeuwenoude hotel-restaurant aan het Holevoetplein, omdat de eigenaar er zorgappartementen voor ouderen wil gaan realiseren, heeft de familie Vermeulen inmiddels achter zich gelaten. ,,Die tijd is geweest'', zegt Bas, die de laatste jaren de dagelijkse leiding had in het hotel-restaurant waar zijn ouders dertig jaar lang aan verbonden waren. ,,En ik denk dat we er nu met de Kleine Holevoet iets heel moois voor terug hebben gekregen.''
Het plan om de keuken van de Holevoet in Scherpenzeel voort te zetten, werd al bij de sluiting van het hotel in december bekend gemaakt. Lang zoeken naar een locatie was ook niet nodig, omdat de familie het horecapand aan het Holevoetplein 296 al langer exploiteerde als restaurant KipLekker. Daar kwam bij dat dit pand kort na de bouw in 1942, vanwege het feit dat het toenmalig hotel De Holevoet door oorlogsgeweld was verwoest en de nering moest worden verplaatst, ook daadwerkelijk als Kleine Holevoet in gebruik was genomen.
BLOEMMOTIEVEN In de loop der jaren is het pand meerdere keren van eigenaar en naam gewisseld, maar het draagt sinds een aantal weken weer trots de oorspronkelijke naam. In de inrichting van het pand is nauwelijks nog iets terug te vinden van het eerdere kippenrestaurant. Fraaie bloemmotieven en kleurgebruik geven de open ruimte een klassieke uitstraling waarin het gedeeltelijk uit de Witte Holevoet mee verhuisde meubilair naadloos past.
WARM EN HUISELIJK Opvallend is ook het prachtige wijnrek tegenover de entree en de gezellige bar van waaruit een open kijkje op de keuken mogelijk is. De hele sfeer in het restaurant, dat plaats heeft voor circa veertig couverts, is warm en huiselijk. ,,Het voelt voor mij ook bijna alsof ik de gasten in mijn huiskamer ontvang'', zegt Bas. ,,Wat ik ook leuk vind, is dat ik hier meer actief betrokken ben bij het koken. We hebben voor de Kleine Holevoet een geweldige kok kunnen aantrekken. Aron van der Grift heeft ruime ervaring opgedaan in de betere restaurants en geeft door zijn creativiteit bovendien een nieuwe draai aan de gerechten. Hij houdt van het werken met dagverse producten, pure smaken en iets ruimere porties.
In feite serveren wij hier gerechten van de ouderwetse Holevoet-kwaliteit, maar wel in een net iets anders en moderner jasje. De gasten kunnen de vernieuwing in elk geval bijzonder waarderen. In de enkele weken dat we open zijn, heb ik hier al heel wat oude gasten, maar ook veel nieuwe gasten aan tafel gehad die lieten weten blij te zijn met de komst van de Kleine Holevoet. Eén van die oude vaste gasten van de Witte Holevoet heb ik hier zelfs inmiddels al vier keer terug gezien. Daar ben ik best trots op, want dat betekent dat de gasten zich, net als ik, thuis voelen in de intieme huiskamersfeer van dit restaurant. Deze nieuwe start heeft gewoon zo moeten zijn.''
Meer informatie over resraurant de Kleine Holevoet en de openingstijden is te vinden op de website: www.dekleineholevoet.nl









